X

Zaproszenie na Mszę Świętą z okazji Dnia PrzedsiębiorcySzanowni Państwo.


Na wniosek Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie i zgierskich przedsiębiorców Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 9 czerwca 2016 r. ustanowił w formie uchwały, że dzień 21 czerwca jest Dniem Przedsiębiorcy.


Z okazji tego Święta 21 czerwca 2020r. o godzinie 09:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta w Zgierzu w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy, której przewodniczył będzie J.E.Ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Msza Święta odprawiona będzie w intencji wszystkich przedsiębiorców w Polsce.
Masza będzie transmitowana przez TVP 3 Łódź. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli w niej uczestniczyć lub będą poza zasięgiem ww telewizji będzie możliwość obejrzenia online:

  • za pośrednictwem aplikacji TVP STREAM
  • relacji online na profilu facebook (FB/IPPCP)
  • na kanale YOUTUBE – msza w intencji przedsiębiorców w zgierskim Kościele Św. Katarzyny

Miejsce uroczystej Mszy nie jest przypadkowe, ponieważ to zgierscy przedsiębiorcy przez 4 lata robili usilne starania, aby Sejm podjął ww uchwałę. Uchwała została podjęta dzięki Posłowi na Sejm RP Markowi Matuszewskiemu i ówczesnemu Posłowi na Sejm RP, a dziś Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamowi Abramowiczowi oraz mojej skromnej osobie.


Pamiętamy, że musimy zachować szczególną ostrożność w związku z panującą jeszcze pandemią koronawirusa COVID 19. Kościół pomieści 250 osób w tym 180 miejsc siedzących z zachowaniem dwu metrowej odległości między osobami uczestniczącymi w Mszy Św.
Jeśli ktoś z Państwa chciałby uczestniczyć w Mszy Świętej i nie potwierdził zaproszenia bardzo proszę o kontakt mailowy biuro@ippcp.pl lub telefoniczny pod numer 792-098 888.
Organizatorami Mszy Św. jest Komitet ds. Kreowania Wizerunku Polskiego Przedsiębiorcy Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Izba Przedsiębiorców Pracodawców Centralnej Polski w Zgierzu, Starosta Zgierski i Prezydent Miasta Zgierza.


Józef Bereżewski
Przewodniczący Komitetu ds. Kreowania
Wizerunku Polskiego Przedsiębiorcy