X

Wspólnie ufundujmy sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Zgierzu

Zgierska komenda policji, jako jedna z kilku jednostek w województwie łódzkim, nie ma jeszcze swojego sztandaru. Dlatego właśnie w ostatnim dniu lutego, starosta zgierski Bogdan Jarota, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego – Sławomierz Janiszewski, prezydent Zgierza, burmistrzowie: Ozorkowa i Strykowa, wójtowie gmin: Zgierz, Parzęczew, Głowno i Ozorków, przewodniczący Rad Miejskich Aleksandrowa Łódzkiego i Głowna, prezesi: Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski i Mundurowego Klubu Motorowego RP Rejon Zgierz, proboszcz Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu oraz Fundacja na Rzecz Ochrony Obywateli w Zgierzu, spotkali się w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, aby podpisać akt założycielski Honorowego Komitetu Ufundowania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Jest to inicjatywa, dzięki której społeczność powiatu zgierskiego, może odwdzięczyć się policjantom za ich codzienną pracę, stanie na straży porządku i bezpieczeństwa obywateli naszego regionu. Już wkrótce Fundacja na Rzecz Ochrony Obywateli w Zgierzu otworzy specjalne subkonto, na które każdy będzie mógł wpłacić darowiznę. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sztandaru oraz organizację Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Zgierzu, podczas których zgierskiej komendzie zostanie przekazany ufundowany przez społeczeństwo sztandar. Szacowany koszt tego przedsięwzięcia to około 60 tys. zł.
Jak tylko Fundacja założy konto, zostanie ono podane na naszych stronach internetowych, a także będziemy Państwa prosić o rozpowszechnienie niniejszej informacji wśród rodziny i znajomych, abyśmy wspólnie mogli, tym symbolicznym gestem, podziękować zgierskim policjantom za ich pracę.