X

Businesspartnership 2017

W dniach 26.01–29.01.2017 roku członkowie naszej Izby skorzystali z zaproszenia Wołyńskiej Izby Gospodarczej i wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu „Businesspartnership 2017” na Ukrainie. Obecni byli przedstawiciele świata biznesu interesujących nas branż z Rumunii, Serbii, Białorusi, Czech i Polski. Ranga wydarzenia była podniosła albowiem w wydarzeniu uczestniczyły władze wołyńskie, konsul RP i Gubernator Wołynia. Spotkanie było przygotowane z najwyższą starannością,  nawiązaliśmy bardzo konkretne relacje biznesowe.

Zwieńczeniem wizyty na Ukrainie jest podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Izbą Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski a Wołyńską Izbą handlowo–przemysłową. Będziemy podtrzymywać ideę poszerzenia handlowo–gospodarczych i naukowo–technicznych związków pomiędzy Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską.

Dzięki gościnności strony ukraińskiej podczas wyjazdu odwiedziliśmy ośrodek terapeutyczny dla młodych żołnierzy ukraińskich wracających z wojny w Donbasie, mieliśmy okazję poznać życie na ukraińskiej wsi wołyńskiej, spotkaliśmy się z księdzem Janem Burasem w Zamłyniu, który nawet zorganizował nam kulig.

Specjalne podziękowania kierujemy do naszych firm członkowskich: Adrian Fabryka Rajstop, Jamir Sobieraj i Wspólnicy Spółka Jawna i Bożena Styl za przygotowanie souvenirów, które mogliśmy przekazać naszym nowym przyjaciołom z Ukrainy.

Podczas konferencji otrzymaliśmy zaproszenie na kolejne wydarzenie biznesowe International B2B Contact Fair Brest 27 – 28 kwietnia 2017 roku, do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy (szczegóły wkrótce).