X

Forum Gospodarcze w Zgierzu – Podsumowanie

19 i 20 października 2021 odbyło się Zgierskie Forum Gospodarcze, którego Izba Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski była współorganizatorem.

Spotkanie miało charakter międzynarodowy i było świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W trakcie dwudniowego wydarzenia odbyło się dwanaście paneli dyskusyjnych. Zaproszono przedsiębiorców różnych branż, przedstawicieli instytucji rządowych oraz ludzi nauki. Dyskusje dotyczyły zagadnień szeroko pojętego biznesu, głównie w ujęciu międzynarodowym. Poruszone były między innymi tematy bezpiecznego eksportu, różnicach kulturowych w biznesie zatrudniania ludzi z innych obszarów kulturowych oraz wpływu pandemii na biznes międzynarodowy.

Wspólnie zastanawialiśmy się Jak rozwinąć swój biznes za granicą? Jak znaleźć, a następnie pogłębiać kontakty międzynarodowe, by realizować wspólne projekty?

Członkowie naszej Izby zorganizowali dwa panele w którym wzięli udział goście z wielu krajów. Łódzki Dom Biznesu – Panel Prowadzony przez Macieja Kokotka: „Lata 2020-2021 szansą dla wybranych firm, czy sroga lekcja prowadzenia biznesu na skalę międzynarodową w warunkach pandemii? Oraz Green Horizon Panel Prowadzony przez Marcina Podgórskiego „Rynek skandynawski: szanse i rozwój współpracy eksportowej z Polską” Ciekawym elementem prelekcji był udział gości łączących się również online z Brukseli, Oslo i Warszawy.

Nasi przedstawiciele wzięli udział również Przedstawiciele IPPCP wystąpili również podczas głównego Panelu otwierającego forum i podczas podsumowującej sesji „Cudze chwalicie swego nie znacie”.

Forum Gospodarcze zorganizowane zostało z okazji 200–lecia podpisania Umowy Zgierskiej oraz otwarcia ośrodka kultury Stary Młyn w Zgierzu. Gratulujemy organizatorom i serdecznie dziękujemy wszystkim kolegom za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wydarzeń.

Zarząd IPPCP