X

4000 posiłków dla Zgierskich medyków

POSIŁKI DLA ZGIERSKICH MEDYKÓW

Trudne okoliczności jakich obecnie doświadczamy wywołują mobilizację całego społeczeństwa i skłaniają nas do działań. Nie dziwi zatem, że i członkowie Izby Przedsiębiorców i Pracodawców Centralnej Polski z siedzibą w Zgierzu ostro wzięli się do pracy. Jej efektem jest między innymi włączenie się w akcję „Posiłek dla Medyka”, którą na nasze podwórko przeniósł właściciel restauracji z Aleksandrowa Łódzkiego Mieczysław Majewski.
Inicjatywa ta została natychmiast podchwycona i wprowadzona w życie przez pozostałych członków Izby. Błyskawicznie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy wśród przedsiębiorców, osób prywatnych oraz instytucji publicznych ze Starostwem Powiatowym na czele, po czym rozpoczęto dowożenie posiłków do Zgierskiego Szpitala. Początkowo przekazywano 50 obiadów dziennie, ale potrzeby okazały się większe i od ostatniego wtorku ich liczba wzrosła do 100! Obliczono, że dzięki środkom uzyskanym tylko w tym pierwszym etapie będzie można zapewnić wspomniane 4000 posiłków.
Warto nadmienić również o szerokiej współpracy w ramach tej inicjatywy, bowiem transportu żywności z Aleksandrowa do Zgierza podjęła się miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

Poproszony o komentarz, Prezes Izby Tomasz Bartosiak przyznaje – „Nasza akcja przyśpiesza, jesteśmy niezwykle wdzięczni za wszystkie wpłaty, które codziennie trafiają od firm i osób fizycznych na konto Izby. Wiemy, że dla wielu przedsiębiorców to niezwykle trudny czas, tym bardziej powinniśmy docenić solidarność i zaangażowanie firm z naszego regionu. Nie pozostajemy obojętni, każdy może dołożyć swoją cegiełkę do naszego projektu”.

Korzystając z okazji przekazujemy prośbę organizatorów o dalsze wsparcie. „W tej chwili oprócz ciągłej zbiórki pieniędzy, na której jesteśmy skoncentrowani, koordynujemy także pomoc rzeczową. Na przykład teraz poszukujemy środków higienicznych, zarówno dla personelu jak i pacjentów szpitala” – mówi Ryszard Gliński z Izby, bezpośrednio zaangażowany w działania.

Całe przedsięwzięcie jest cennym świadectwem możliwości naszego społeczeństwa w obliczu zagrożenia. Zaangażowanie i współpraca owocują konkretnymi działaniami, które przyczyniają się do poprawy sytuacji.

„Jestem dumny z naszych przedsiębiorców z ich zaangażowania, poczucia odpowiedzialności i postawy obywatelskiej” – mówi Prezes Bartosiak i dodaje – „Chcemy choćby w ten sposób wyrazić, że jesteśmy wdzięczni służbom medycznym w naszym regionie za ich ciężką pracę i poświęcenie i cieszymy się, że choć tak możemy ich wspomagać w codziennej walce”.

 

Przez te kila dni wpłat na ten cel dokonało kilkadziesiąt firm i osób prywatnych oraz Starostwo Powiatowe w Zgierzu (dane do dnia 01.04.2020)

W akcję włączyły się firmy: (w kolejności alfabetycznej)

1. Andrzej Makota – AM – TRANS
2. BANK SPÓŁDZIELCZY W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM
3. Bartosz Tiutiunik Izba Adwokacka
4. BUSINESS PARTNER &LOGISTICS
5. CERTUS S.C Grzegorz i Arkadiusz Nowak
6. DINX GROUP Sp.Z o.o.
7. Dominika Skrzydło Kancelaria radcy prawnego
8. Jakub Warszawski
9. Kamil Wójciak Łukasz Szymeczko Firma IGEL
10. KANCELRIA PRAWNICZA LEX Jolanta Dolińka
11. KAWIKS – Ewelina Chachulska
12. LADY KAMA SPÓŁKA JAWNA
13. ŁÓDZKI DOM BIZNESU
14. ŁUKASZ WARSZAWSKI
15. Maciej Jakub Kubalski Ogrody Romanów
16. Małgorzata Siuta – Usługi Finansowe
17. MARIAN ZYGMUNT PASIKOWSKI FOTO COLOR
18. MART-BUD ANDRZEJ KĘDZIERAWSKI
19. Marzena Janiak Merlin
20. P.P.H.U DIFESA S.C.
21. PRESTO JAROSŁAW ROLIŃSKI
22. „RĄBIEŃ POMAGA” Inicjatywa Mieszkańców
23 STAN – MAL STANISŁAW MALICKI
24. Starostwo Powiatowe w Zgierzu
25. TATAMI-POLAND M. PAJSZCZYK
27. WMK KATARZYNA POLINCEUSZ

Danych osób prywatnych nie publikujemy ze względu na przepisy RODO,
kilka firm również prosiło o anonimowość. Firmy przekazały również produkty spożywcze.

Łącznie zebraliśmy 36.789 zł
Co pozwoli na przygotowanie 4.087 obiadów

Do dziś tj do środy 01.04 restauracja przygotowała już 600 posiłków

 

Dodatkowo, Firma Hellena sp. Z o.o. dystrybucja Uniejów przekazała wodę 4 tony wody dla naszego szpitala. Transportem zajęło się wojsko.

 

Wraz z rozwojem sytuacji zapotrzebowanie będzie rosło!

Dziękujemy WSZYSTKIM za WPŁATY!!! Za każdą złotówkę !!!

Prosimy o dalsze wpłaty, poinformujcie o naszej akcji Waszych znajomych, kontrahentów, klientów!!! Działajmy dalej.